Τρίτη 22 Ιανουαρίου 2013

Μόνες στην κορυφή της βαθμολογίας οι Γυναίκες του Κεραυνού

Κεραυνός Ωραιοκάστρου,

Μόνη παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας η ομάδα των γυναικών του Κεραυνού, μετά και τη νέα νίκη την οποία σημείωσε, αυτή τη φορά απέναντι στη μαχητική ομάδα του Παναθλητικού Συκεών.  Έτσι σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα αποτελέσματα, η ομάδας μας έμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας, μετά και την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το τελικό σκορ 3-0 σετ ήρθε μετά από δύσκολη μάχη, με την ομάδα των Συκεών να αγωνίζεται με πάθος και πείσμα απέναντι στην ομάδα μας. Τα κορίτσια του Κεραυνού κατάφεραν όμως να κερδίσουν και τα 3 σετ, δείχνοντας στα κρίσιμα σημεία του αγώνα την εμπειρία τους και την καλή αγωνιστική τους διάθεση.

• Φιλικός αγώνας παγκορασίδων

Την Κυριακή 20/1/2013 το τμήμα παγκορασίδων του Κεραυνού συμμετείχε σε φιλικό αγώνα στους Αμπελόκηπους απέναντι στην Ελπίδα Αμπελοκήπων. Οι δύο προπονήτριες είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν τις ομάδες τους και τα αγωνιστικά τους σχήματα, ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος παγκορασίδων της ΕΠΕΣΘ στις 9/2/2013.

Ευχαριστούμε την Ελπίδα Αμπελοκήπων για τη θερμή φιλοξενία

• 4ο τουρνουά τμημάτων μίνι και ακαδημιών
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το 4ο τουρνουά, της αθλητικής περίοδου 2012-2013, για τα τμήματα mini και ακαδημιών, το οποίο πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 20/1/2013 στο Κονταξοπούλειο κλειστό γυμναστήριο του Ωραιοκάστρου. Στο τουρνουά συμμετείχαν οι ομάδες του ΑΟΚ Αγ.Αθανασίου, του Μυγδονιακού και αυτής της ομάδας μας.
Πάνω από 80 οι μικρές αθλήτριες οι οποίες έλαβαν μέρος στους αγώνες, ικανοποιώντας τους γονείς που παραβρέθηκαν στο γήπεδο, με τη διάθεση, την αγωνιστικότητα και το ήθος που έδειξαν όλα τα παιδιά. Αντίστοιχη η ικανοποίηση και των προπονητών των τμημάτων όλων των ομάδων.
Ευχαριστούμε θερμά για τη συμμετοχή τον ΑΟΚ Αγ.Αθανασίου και την ομάδα του Μυγδονιακού.