Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

Νίκη στην πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος μπάσκετ για την ομάδα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου.

Κεραυνός  Ωραιοκάστρου, Μπάσκετ,

Νίκησε μετά από ωραίο αγώνα την αντίστοιχη ομάδα της Δόξας Δρυμού με 50-25.  Οι ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο (14-12).  Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα Δρυμού επέλεξε να αμυνθεί με άμυνα ζώνης, επιλογή που απέδωσε εν μέρει στο 3ο δεκάλεπτο. Στο 4ο δεκάλεπτο η επίθεση του Κεραυνού προσαρμόστηκε στη ζώνη και με σκορ από μέση και μακρυνή απόσταση (5 εύστοχα τρίποντα) πέτυχε όσους πόντους είχε σκοράρει τα προηγούμενα τρία δεκάλεπτα.

Τα δεκάλεπτα: 10-6, 14-12, 25-19, 50-25..

Διαιτητής: Χατζίδου,Μιμηκόπουλος

Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Παντελίδης): Κρουσταλάκης 2, Χοσσεϊνί-Ταμπαταμπαϊ 2, Γαϊτανίδης 10, Στρέζος 2, Πατσιαβούρας 2, Χατζής 9, Θεοδωρίδης 12(2), Κασωτάκης 9(3), Κύργιας, Βούλγαρης 2.
Δόξα Δρυμού (Κώττης): Κούρτας, Γιαμπαστός 4, Χατζής 6, Καρατζάς 2, Χατζόπουλος 5(1), Δασίλας 2, Παπαοικονόμου 2, Τσιτσιπλάμης 4

Καλή σεζόν και καλή συνέχεια για όλες τις ομάδες!